نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار چه جور جایی است؟
5 دی 1397 1:37 قֽظֽ
وقتی وارد جایی مثل نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار میشید، اصلن نباید انتظار داشته باشید که شور و شوقی در اونجا ببینید. اینجور نمایشگاه ها از اونجور جاهایی که راحت می تونی بری داخل پارکینگ و هرجا دلت خواست پارک کنی.
دیروز (سه شنبه) صبح که به نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار رفته بودم، در چند جمله می تونم بگم که با چند سالن با چندین غرفه برپا شده روبرو شدم که یه دو جین دکتر و مهندس و احتمالا دانشجویان صفر کیلومتر مقاطع بالای تحصیلی، دور هم جمع شده بودند و سعی در معرفی چیزی داشتند.
ایرانسل، همراه اول و مخابرات هم بودند. هرچند با توجه به اندازه و محتوایی که برای عرضه آورده بودند، بود و نبودشون توی این نمایشگاه فرقی نمی کرد.
غرفه های دولتی هم که تنها غرفه های دکوردار و شیک نمایشگاه بودند، کسی توشون نبود که بخواد یا حتی بتونه توضیحی که دنبالشی را از محصولات و یا احتمالا خدمات ارایه کنه.
اگه سالن پنج که محل تجمع پارک های علم و فناوری دانشگاه های چون شریف، تهران، فارس و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بود را کنار بگذاریم، پیشنهاد می کنم فقط سرظهر، سری به ساندویچی سیاری بزنید که کنار سالن خلیج فارس بساط کرده بود. قطعا پشیمون نمی شوید.
نکته اخلاقی اینه که، اگه یه موقع به سرتون زد که به مناسبت هفته پژوهش از این نمایشگاه بازدید کنم، پس اشتباه نکنید و حتما یکراست وارد سالن پنج نمایشگاه شوید. قطعا چیزهای جذابی را خواهید یافت.
نکته علمی اینه که، تمام اون آدمای بی حالی که پشت غرفه ها نشستن و درگیر موبایلشون هستند و یا حتی آدمایی که تو خیابون های نمایشگاه درحال راه رفتن هستن، یا دکتراند، یا دانشجوی دکترا.

971003-2.jpg


نوع مطلب: