سه شنبه پرمشغله
11 دی 1397 1:48 بֽظֽ
امروز (سه شنبه) روز پر کاری در وزارت ارتباطات است. صبح آذری جهرمی وزیر ارتباطات با نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در محل پژوهشگاه فضایی ایران دیدار کرد و به اتفاق بازدیدی از دستاوردهای صنعت فضایی ایران داشتند.
بعد از آن مراسم افتتاح پروژه توسعه هسته اصلی شبکه ملی اطلاعات با حضور دبیرشورای عالی فضای مجازی در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات در خیابان شریعتی برگزار شد و آذری جهرمی گزارش کار کاملی از آنچه که از سال گذشته در شبکه ملی اطلاعات رخ داده است را ارایه کرد.
عضو کابینه دولت دوازدهم در این ارایه از استقلال سامانه DNS کشور خبر داد و در تشریح اقدامات انجام شده در حوزه شبکه ملی اطلاعات گفت: زمان هایی بوده که ۴۰ درصد درگاه های ورودی شبکه اینترنت به کشور قطع شده که با وجود طراحی های جدید و افزایش ظرفیت انجام شده، کاربران در داخل کشور آن را اصلاح نکرده اند.
وی با اشاره به اعطای ۱۵ میلیارد تومان وام به پیامرسان های داخلی، از پرداخت ۲۰ میلیارد تومان وام دیگر از محل وام وجوه اداره شده به کل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و افزود: پادویش که نرم افزار ضد ویروس بومی محسوب می شود امسال روی ۳۲۴ هزار موبایل و ۷۸۰ هزار کلاینت نصب شده است درحالیکه پارسال جمع نصب آن به ۱۰ هزار نمی رسید.
آذری جهرمی همچنین از شناسایی و ثبت بیش از ۲۵ میلیون حمله سایبری در شبکه ملی اطلاعات خبر داد و اظهار کرد: برای فراهم کنندگان خدمات ابری، CDN و خدمات محتوایی در دو شهر تبریز و شیراز خدمات Colocation با ۵ درصد تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی ارایه می شود.
وزیر ارتباطات بلافاصله ادامه داد: همچنین نرخ ترنسمیشن بین مراکز داده تبریز و شیراز با تهران با تخفیف ۹۰ درصدی در اختیار شرکت های تولیدکننده محتوا، خدمات ابری و CDN ها قرار می گیرد و علاوه بر آن به صورت رایگان به IXP های شرکت زیرساخت وصل می شوند.
آذری جهرمی قرار است امروز بعدازظهر با وزرای علوم و کشاورزی نیز در محل سازمان فضایی ایران دیدار کند.

971008-2.jpg


نوع مطلب: