فناوری فضایی، ضرورت زندگی امروز
18 دی 1397 5:59 بֽظֽ
یادداشت زیر امروز (سه شنبه ۱۸ دیماه ۱۳۹۷) در صفحه نهم روزنامه جهان صنعت به چاپ رسیده است:

تا چند سال پیش کمتر کسی فکر می‌کرد که مردم می‌توانند در خانه، محل کار، دانشگاه و حتی در خیابان از فناوری‌های فضایی استفاده کنند. حتی تا همین اواخر حداقل من یکی، از فناوری‌های فضایی در کشور چیزی جز چند صحنه از ارسال ماهواره «امید» به فضا و میمونی با خالی روی صورت که به سفر دور زمین رهسپار شده بود، چیزی در ذهن نداشتم. سال‌های سال این رویا را داشتیم تا ببینیم سفر یک ایرانی به کره ماه چه زمانی ممکن می‌شود و منتظر بودیم تا ببینیم که هزینه این سفر چقدر برای ما آب خواهد خورد.
طرح‌ها و پروژه‌های زیادی در حوزه فضا تعریف شد و در لوایح دولت‌های قبلی بودجه به آنها تعلق گرفت تا شاید مردم بتوانند از فضا و صنعت فضایی چیزی را در زندگی‌شان لمس کنند. با این حال روزها، ماه‌ها و سال‌ها گذشت تا درک کنیم که سفر به فضا فقط مختص فیلم‌هاست و انوشه انصاری تنها ایرانی تاریخ است که شانس ورود به فضای لایتناهی را پیدا کرده و با این افتخار خود را آرام می‌کردیم.
اما امروز حرف‌ها، برنامه‌ها و پروژه‌های فضایی طور دیگری زده، تنظیم و اجرا می‌شود. اجرای پروژه برای پروژه دیگر معنا ندارد و طعم فناوری‌های فضایی باید در زیر دندان‌ کاربران احساس شود.
امروز وقتی در ماشین می‌نشینم تا در ترافیک صبحگاهی قبل از ساعت هشت به محل کار برسم، می‌دانم که «نشان»ی هست که می‌تواند مسیر کم ترافیک را روی موبایل، تشخیص داده و راه سریع‌تر بدون ورود به منطقه طرح و ترافیک را به من نشان دهد.وقتی وزرای نیرو، علوم، کشاورزی و روسای سازمان‌های برنامه‌و‌بودجه و حفاظت از محیط‌زیست نیز هفته گذشته به پژوهشگاه فضایی ایران آمدند و از دستاوردهای صنعت فضایی کشور بازدیدی کردند، اعلام شد که با تحلیل عکس‌های ماهواره‌ای و تجزیه و تحلیل هزاران گیگ اطلاعات جمع‌آوری شده از فضا، سطح آب دریاچه ارومیه بعد از بارش‌های پاییزی امسال تقریبا به اندازه سال ۹۵ رسیده است.حتی اعلام شد که ۲۵ هزار هکتار از اراضی استان بزرگ فارس درحالی زیر کشت برنج رفته که دیار حافظ و سعدی چند سالی می‌شود که با مشکلات حاد کم‌آبی روبه‌رو است. اوج حادثه، اما وقتی است که بدانیم به اندازه دو برابر آب سد کرج برای آبیاری آن زمین‌ها، صرف شده که تقریبا یک‌سوم آن بخار و به هوا رفته است. از همین رو بود که دولت تصمیم گرفت تا قبل از اینکه دیرتر شود، در یک فرآیند سه ساله نسبت به تغییر الگوی سطح زیرکشت این استان اقدام کند.عکس‌های ماهواره‌ای و دستاوردهای فضایی همچنین به ما نشان داد که با وجود باور عمومی، وضعیت ریزگردها در استان سیستان‌و‌بلوچستان به مراتب بدتر از استان خوزستان است. با این تفاوت که علت اصلی ریزگردها در خوزستان به آن سوی مرزها و شبه‌جزیره عربستان برمی‌گردد در حالی که سیستان‌و‌بلوچستان درگیر آلودگی با منشا داخلی است.
اینها بخشی از کاربردهای صنعت فضایی است که اجرای هرکدام از آنها، زندگی بخش قابل توجهی از مردم کشورمان را می‌تواند بهتر کند. فقط کافی است با برنامه‌ریزی بهتر، مشکل کمبود آب در استان فارس بهبود پیدا کند و به کم شدن ریزگردها در استان‌های سیستان‌و‌بلوچستان و خوزستان پرداخت.
اگر شما در کلانشهرهایی چون تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، شیراز و کرج زندگی می‌کنید، به خوبی می‌دانید که مشکل ترافیک چیست و دردسر آن در روزهای سرد سال چگونه به اسم آلودگی هوا بروز می‌کند. با این حال پس از گذشت سال‌ها هنوز در خم انداختن تقصیر این آلودگی به گردن خودروهای داخلی، بنزین پالایشگاه‌ها و وضعیت آب و هوایی گیر کرده‌ایم. تصور کنید اگر بتوان با داده‌های جمع‌آوری شده از ماهواره‌ها و تحلیل آنها برای کاهش ترافیک برنامه‌ریزی کرد چه خدمتی در حق ایران و ایرانی انجام شده و چه بهبودی در کیفیت زندگی مردم کلانشهرنشین، صورت می‌گیرد.
در واقع با استفاده از داده‌های گردآوری شده در اپلیکیشنی چون «نشان»‌ که بعضی‌ها به آن «ویز» ایرانی نیز می‌گویند، می‌توان الگوی مردم در رفت و آمد به خصوص در ایام خاص سال همچون اعیاد و مناسبت‌های ملی و مذهبی را به خوبی مشاهده کرد و با تحلیل آنها، گره‌های کور و نقاط مساله‌ساز برای روان شدن راه و کم شدن ترافیک را حذف کرد. برنامه‌ریزی که در شکل میان و بلندمدت می‌تواند شر دیو سیاه ترافیک را از سر مردم کم کند.

971018-4.jpg

نوع مطلب: