قرص ضد تحوع
14 مهر 1398 10:58 قֽظֽ
دیروز روز عجیبی بود. ۱۳مهرماه. هم روز نیروی انتظامی بود و هم زمان برگزاری مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا. البته اگر ملاک رو تقویم بداریم فقط روز نیروی انتظامی بود. چون هفته جهانی فضا از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه هستش. از همین رو هم بود که در اقدامی کاملا بومی، مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا، روز دوم هفته برگزار شد. چون روز اول جمعه بود و منطقا روز تعطیل نمیشه مراسم برگزار کرد. یعنی روز تعطیل نمیشه مراسم دولتی برگزار کرد.
با این حال برعکس سال های گذشته نه ماهواره ای رو آوردند. نه نمایشگاهی برگزار شد و نه مهمان ویژه ای در مراسم بود. البته اینطوریا هم که میگم نبود. مهمان ویژه داشت. طلعت موسی بایوف فضانورد قزاقستانی انصافا مهمان ویژه مراسم دیروز بود.
صداش کردم و پنج شش دقیقه ای باهاش مصاحبه کردم. همین که داشت می گفت که سه تا سفر فضایی داشته و رکورد گینس در پیاده روی در فضا به نامش ثبت شده، توضیح داد که سفر سوم به تعبیرش بیبی سیتر یا همون پرستار بچه بوده. خوب که توضیح داد متوجه شدم تو سفر سوم و آخرش یه میلیاردر آمریکایی که عشق فضا بوده رو برای اولین بار در سفر به فضا همراهی کرده.
می گفت که توی اون سفر اگه نبود، میلیاردره زنده نمی موند. چون هم حالش بد شده بود و کارش به استفراغ کشیده شده بود و هم سرش خورد به یه جایی و خون فواره زد.
ازش پرسیدم میلیاردره آخر سفر پولش رو داد. همینکه پرسیدم با خودم فکر کردم عجب سوال احمقانه ای بوده. معلومه که داده. اگه نداده بود که نمی بردنش فضا. توی گیر و دار با خودم بودم که گفت: مگه میشه از آمریکایی ها پول گرفت. طرف فقط هزینه سفرش رو داد و برگشت خونه.
دوباره تو فکر رفتم که خوب، طرف دیگه هزینه چی رو باید می داد؟! هزینه بخیه سرش یا قرص ضدتحوع؟!
این روسا عجب آدمایی هستن!؟