فاز ۱۲ افتتاح می شود / نمی شود
30 بهمن 1393 1:24 قֽظֽ
درحالیکه در هفته اخیر تمام راه های وزارت نفت و شرکت های تابعه آن به فاز ۱۲ پارس جنوبی می رسیدند، در یک خبر غیرمنتظره، افتتاح فاز ۱۲ پارس جنوبی به تاخیر افتاد.

لغو افتتاح فاز ۱۲ پارس جنوبی درحالیست که شعبانپور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در یک کنفرانس خبری که چهارشنبه صبح با حضور پر شور خبرنگاران مواجه شد، اعلام کرد که روز شنبه آینده فاز ۱۲ توسط رییس جمهوری افتتاح می شود.

روز قبل از آن نیز تربتی مدیر امور برنامه ریزی شرکت ملی گاز نیز طی یک کنفرانس خبری از مزایا و مواهب فاز ۱۲ پارس جنوبی گفته بود.

البته همانقدر که افتتاح فاز ۱۲ به عنوان بزرگترین پروژه اجرایی در کشورمان از اهمیت برخوردار است، لغو آن نیز قابل توجه است.

هنوز هیچ مقام رسمی علت لغو این مراسم را که قرار بود با حضور خبرنگاران حوزه سیاسی و انرژی همراه باشد، را اعلام نکرده است اما خبرگزاری ایلنا به نقل از شعبانپور گزارش کرده که علت لغو برنامه مشکلات فنی نبوده و مشغله رییس جمهوری عامل کنسل شدن برنامه افتتاح بوده است.

خبرگزاری فارس که در دولت روحانی جزو منتقدان پروپاقرص زنگنه به حساب می آید طی گزارشی علت لغو سفر رییس جمهوری برای افتتاح فاز ۱۲ را نمایشی بودن این افتتاح دانسته و با یک شور زیرپوستی نوشته که فاز ۱۲ هنوز کامل نشده است و این افتتاح نمایشی است.

هشتم بهمن گذشته نیز سیدعماد حسینی معاون امور مهندسی وزیر نفت نیز تاکید کرده بود که در دولت جدید هر پروژه ای افتتاح می شود که تمام کارهای آن به اتمام رسیده باشد و شکل پایداری را پیدا کرده باشد.